35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Самопрогласениот крал ги изненади сите: Ибрахимовиќ со нов имиџ

Напаѓачот на Ман. Јунајтед Златан Ибрахимовиќ преку комичен настап проба да се ребрендира.

Швеѓанинот е познат по егоцентричните и интересни изјави за кои се знае дека 36. годишниот напаѓач не се грижи да дава помпезни изјави за самиот себе и да го изрази мислењето кое може да предизвика доста контроверзии во јавноста.

Сепак, можеби Златан со годините научил да стане помек. Имено, легендарниот напаѓач со својот ПР тим работи на својот нов имиџ.

“Здраво, јас сум Златан и стојам цврсто на дното“, тоа се зборовите кои сте мислеле дека никогаш нема да излезат од устата на Златан.

поврзани објави

Последни објави