fbpx
12.8 C
Skopje

С. Ангелов: Љубчо Георгиевски треба да биде обединувачки Лидер на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Екс претседателот на Достоинство во изјава за „Канал 5“ за оставката на Груевски вели дека задоцнил, дека ова е изнуден потег од негова страна, меѓутоа добар потег за партијата ВМРО-ДПМНЕ.

Запрашан за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Ангелов како поранешен член на ВМРО-ДПМНЕ вели:

Имам една перцепција дека во ВМРО-ДПМНЕ настана еден тежок судир меѓу старите вмровци и новопечените вмровци. Ваквата состојба може да се надмине со лице со силен авторитет како што е Љубчо Георгиевски, кој е основач и прв претседател на партијата. Тој со неговиот авторитет може да направи помирување меѓу старите вмровци и новодојдените, вели Ангелов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -