10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Претседателот на Собранието, Џафери во посета на Вашингтон

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери од денеска е во работна посета во Соединетите Американски Држави, каде на покана на конгресменот Роберт Питинџер, ќе учествува на 10. Парламентарен безбедносен разузнавачки Форум, што ќе се одржи на 7 декември во Вашингтон.

Покрај учеството на Форумот предвидени се и средби со повеќе конгресмени и претставници од Стејт Департментот, соопшти Кабинетот на претседателот на Собранието.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -