fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Судијата ќе настрадаше од играчите, па мораше да додели два црвени картони

АКТУЕЛНО

Поради физичката пресметка помеѓу играчите на Порто и Минако, судијата реши да ги исклучи главните актери во инцидентот.

Фудбалерите на Порто и Монако играат во групата Г од ЛШ, во натпревар кој нема некое посебно значење за францускиот шампион, кој е закован долу на табелата во групата.

Но сепак, имаше простор за искри на теренот. Се се случи по еден дуел во кој беа Фелипе и Рахид Гезал, дуел во кој се вмеша и судијата, бидејки работите бргу ќе излезеа од контрола, па веднаш двајцата играчи добија црвен картон.

https://www.dailymotion.com/video/x6b81n4

 

 

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -