25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Никој како Ибрахимовиќ: Што Златан им кажа на економистите по доаѓањето во Јунајтед?

Хуан Мата раскажа за ЕСПН начинот на кој Златан Ибрахимовиќ се претстави кога доаѓаше во Манчестер.

„Ние бевме на подготовки кога стигна па беше опколен од економисти во тренинг центарот. Тие не го познаваа од претходно, а тој е тип кој со своето однесување ги натерува луѓето веднаш да почнат да го почитуваат. Погледна кон него и му рече: “Се надевам дека разбираш дека стигна Бог“, раскажува Мата и додава:

„Економистите се тресеа, не знае што да мислат, а потоа почна да се смее со нив. Секогаш тоа го прави.“

Ибрахимовиќ минатата сезона постигна 28 голови во 46 натпревари за Јунајтед, по што имаше тешка повреда на колената во април поради што беше на рехабилитација.

поврзани објави

Последни објави