35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Експлозија во централниот дел на Менхетен

Експлозија одекна утрово на една од главните сообраќајници во централниот дел на Менхетн. Според телевизијата ABC, се работи за напад со импровизирана експлозивна направа, при што неколку лица биле повредени, а напаѓачот бил приведен. Овие информации се уште не се потврдени од страна на полицијата. Метро станиците Тајмс Сквер и Порт Ауторити се евакуираат од страна на полицијата додека возовите не застануваат на овие станици.

поврзани објави

Последни објави