8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Магијата на Роналдињо не престанува: Постигна гол од половината на теренот!

Бразилската фудбалска легенда и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Роналдињо, во 37. година објави дека се повлекува од професионалниот свет на фудбалот. Пред два дена во Сао Паоло е одиграна ревијален натпревар во кој учествуваа великаните на бразилскиот фудбал, музика и други големи ѕвезди. Бразилецот уште еднаш потсети каков гол мајстор е со својот погодок од половината на теренот.

https://twitter.com/_FutbolCode/status/940058942750593025

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -