fbpx
8.8 C
Skopje

Меси вечерва го изедначи најголемиот рекорд на европскиот фудбал стар 40 години!

АКТУЕЛНО

Гол со кој ја запечати победата на “Ел Мадригал“ против Виљареал беше 525. на Лионел Меси во дресот на Барселона.

За овој негов успех беа потребни 606 натпревари.

Аргентинецот со ова се израмни со Гердом Мулер на чело на листата на играчи со највеќе голови за еден клуб во лигата на петиција. Мулер постигна 525 голови за Баерн Минхен.

Приликата да стане најдобар голгетер во историјата на европските лиги Меси ќе ја има за седум дена против Депортиво.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -