fbpx
6.8 C
Skopje

Француски суд ја обвини ФН за злоупотреба на фондови од ЕП

АКТУЕЛНО

Суд во Франција покрена обвинение за екстремно десничарската партија Национале фронт (ФН) на Марин Ле Пен поради злоупотреба на фондовите на Европскиот парламент.

Францускиот суд ја товари партијата за искористување на фондовите со цел да ги подмири обврските кон соработниците на ФН.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -