fbpx
11.8 C
Skopje

ВИДЕО: Роналдо покажа мускули на повиците Меси, Меси…

АКТУЕЛНО

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо постојано е следен од камерите, а така беше и на вчерашниот дуел со Ал Џазира кога тој покажа мускули на повиците од домашните навивачи кои го скандираа името на големиот ривал на Португалецот Лионел Меси.

На интернет е поставено видеото со реакцијата на Роналдо.

Ѕвездата на Реал покажа мускули симулирајќи радост по постигнат гол. Потоа Роналдо одмавна со рака и се упати кон средината на теренот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -