8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Георгиевски: Порталот „Вечер“ пласира лажна вест

Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски на својот ФБ профил напиша статус во кој реагира дека порталот Вечер.мк, на 13..12.2017 објавил документ за кој се вели дека е дел од основачкото собрание на ВМРО-ДПМНЕ, но доколку внимателно се прочита самиот документ јасно пишува дека тоа е документ на Светскиот македонски конгрес донесен во 1993.

ЕВЕ ШТО НАПИША ГЕОРГИЕВСКИ:

Лажна вест:
Во порталот вечер.мк од 13.12 е објавен документ за кој се вели дека е од основачкото собрание на ВМРО-ДПМНЕ. Ако внимателно се прочита текстот во самиот документ јасно пишува дека тоа е документ на Светскиот Македонски конгрес донесен 1993.

Лажна вест:Во порталот вечер.мк од 13.12 е објавен документ за кој се вели дека е од основачкото собрание на…

Posted by Ljubco Georgievski on Thursday, December 14, 2017

 

Ова е документот објавен на „Вечер“ – прочитајте го ОВДЕ

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -