35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Кан открива: Фергусон се уште ми е лут поради трансфер одлуката

Еден од најголемите тренери во последните 50 години во фудбалот, Алекс Фергусон, бил гневен на Оливер Кан, што не сакал да премине во Манчестер од Баерн Минхен.

Кан беше дел од еден историски меч против Манчестер Јунајтед, она финале во ЛШ на „Камп Ноу“, каде прими два гола во две минути во продолжението и со Баварците загуби финале.

Но Оливер Кан сега за германските медиуми открива трансфер приказна за тоа колку Ферги бил заинтересиран за него.

 

Извор: СпортКлуб

поврзани објави

Последни објави