13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Ниту Нојер, ниту Де Геа, ниту Буфон: Ова е најдобриот голман на светот во оваа година!

Познатиот спортски весник Fourfourtwo направи своја листа на најдобри 100 фудбалери во овој момент, а на врвот на листата се наоѓаат Лионел Меси, кој зад себе ги остави Роналдо и Нејмар.

Угледниот весник направи неколку промени во редоследот на најдобрите играчи, па најдобриот голман на светот не е ниту Де Геа, ниту Буфон, ниту пак Нојер.

Сјајниот голман на словенската репрезентација и Атлетико Мадрид Јан Облак се наоѓа на 12. место на најдобрите фудбалери на светот и прво голманско име на светот.

„Денес е најдобриот ден. Тој често делува како лепило кое ја држи одбрана на Атлетико заедно. Можеби не е најдобар, но неговата способност да својот гол го прави што помал е навистина неверојатна“, напишаа во магазинот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави