13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

АМСМ: Одрон на патот Дебар-Струга

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Струга во близина на с.Џепиште поради одрон се одвива по една коловозна лента во должина од 20 метри. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација. Се препорачува внимателно управување со возилата и прилагодување на брзината спрема условите на патот. Намалена видливост поради магла од 50 до 100м. има на Стража, Плетвар и Штип-Неготино. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег провејува на П.Шапка и Буково кој не се здржува на коловозот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави