13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Анкета: Околу 51% од Британците сакаат да останат во ЕУ

Според најновата анкета на агенцијата за истражување БМГ околу 51 процент од Британците би останале во Европска унија, додека за напуштање се изјасниле 41 отсто.

Резултатите покажуваат пресврт во однос на минатогодишното референдумско изјаснување за Брегзит.

БМГ наведува дека пресвртот се должи на луѓето кои не гласаа на референдумот, а резултатите покажуваат дека девет од 10 од тие кои гласале, не го смениле мислењето.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави