fbpx
16.8 C
Skopje

Потез кој ја обиколи Шпанија: Играч на Реал не можеше да добие медал, а потоа Бејл направи нешто незаборавно

АКТУЕЛНО

Реал Мадрид вчера го освои Светското клупско првенство.

Погодокот на Ронало беше пресуден за совладување на Гремио и освоија уште еден трофеј.

Многу со задоволство ќе се сеќаваат на овој ден, а посебно младиот Хесус Валејо, кој доби повеќе од што треба во текот на доделувањето на медали и трофеи.

20-годишниот му објаснуваше на претседателот на ФИФА дека не може да го земе медалот бидејќи не бил регистриран.

Герет Бејл слушна што се зборува, му се обрати на претседателот на ФИФА, а после рече дека Валејо може да го земе.

https://www.youtube.com/watch?v=saxelZaDu_8

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -