32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

Георгина: Роналдо се промени, стана голем романтичар!

 

Девојката на фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо, Георгина, во интервју за шпанските медиуми зборуваше за врската со португалскиот ас и изјави дека по раѓањето на нивната ќерка Алана Мартина, фудбалерот премногу се променил.

Нашата принова во семејството, мислам на Алана Мартина, многу не обедини. Сега со Роналдо сме поблиски од било кога. Горда сум на него, тој е голем романтичар“, изјави Георгина.

Португалскиот голгетер стана татко по четврти пат во ноември, а потоа ја доби и петтата Златна топка. Неговите планови за во иднина се да дојде до бројката од седум Златни топки и да има седум деца.

поврзани објави

Последни објави