fbpx
16.8 C
Skopje

Харадинај: Косово ќе го добие тоа што го заслужува

АКТУЕЛНО

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека имал пријателски разговор со европската претставничка Федерика Могерини на вчерашната средба со балканските премиери.

– Косово ќе го добие тоа што го заслужува, напиша Харадинај на Фејсбук по вчерашната средба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -