fbpx
6.8 C
Skopje

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Младо момче изрешетано во Чаир

АКТУЕЛНО

Бурим Идризи, 24 години ,  е убиен во  вооружен инцидент во Чаир, поточно на улицата “Џон Кенеди”, пред средното училиште “Цветан Димов”. Убиството се случило околу 18.00 часот, кога првично се слушнало пукање од огнено оружје. Според очевидци, пукано е од  “Калашников” од возило во движење , ,, Југо“, а 24 -годишникот е усмртен   со шест куруми додека стоел  на автобуската станица пред училиштето.

Мотивите на убиството сè уште не се познати. Секторот за внатрешни работи потврдува само дека е пријавен инцидент и дека работи на случајот.

Убиство

ФОТО: ТВ ШЕЊА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -