12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Капитенот на Милан по само четири месеци го напушта клубот од „Сан Сиро“

Леонардо Бонучи (30) може да го напушти тимот на Милан веќе во јануарскиот трансфер период. Иако тој беше најголемото и најскапо засилување за тимот од Милано, сепак се поизвесно е дека дефанзивецот ќе го напушти Сан Сиро.

Интересот за Бонучи е огромен.

Калчомеркато тврди дека Барселона и Манчестер Сити се заинтересирани за неговите услуги. Двете екипи сакаат засилување во дефанзивниот дел од тимот и сметаат дека Бонучи е идеално решение за проблемите во последната линија.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави