fbpx
11.8 C
Skopje

ПОЗНАТИ ПОЧЕТНИТЕ СОСТАВИ: Зидан му приреди големо изненадување на Валверде

АКТУЕЛНО

На еден час пред почетокот на долго очекуваната пресметка помеѓу Реал Мадрид и Барселона (13:00), познати се составите на двете екипи.

„Кралевите“ актуелниот шпански и европски првак ќе настапи во следниот состав: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марселон, Касемиро, Модриќ, Ковачиќ, Крос, Ронало и Бензема. Со ова, Зидан на клупа се одлучи да ги остави Бејл и Иско кои се очекуваше да тргнат од првата минута.

Каталонците пака затоа на „Сантијаго Бернабеу“ ќе нападнат со сите сили уште од почеток: Валверде се одлучи за следниве 11: Тер Штеген, Роберто, Пике, Вермален, Алба, Паулињо, Ракитиќ, Бускец, Иниеста, Суарез, Меси.

претходниот член,Подароците без врска
Следната статијаЕдни поинакви божиќни филмови

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -