fbpx
11.8 C
Skopje

Груевски: Позицијата за името е како разголена студентка која го прашува колегата дали ја препознава новата можност

АКТУЕЛНО

Никола Груевски на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово рече партијата била бидејќи не прифаќале менување на името по секоја цена.

– Сегашниот министер за надворешни работи, на прес-конференција со неговиот грчки колега кажа „Се надевам дека ќе ја препознаете новата можност“, што сликовито може да се илустрира со пример, кога студент во студентски дом влегува во собата на неговата колешка која е целосно соблечена и му вели „Се надевам дека ќе ја препознаете новата можност“, рече Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -