fbpx
11.8 C
Skopje

Руни покажа зошто е ЛЕГЕНДА: Донираше 750. 000 фунти

АКТУЕЛНО

Фудбалерот на Евертон Вејн Руни уплати донација за деца со посебни потреби, а вкупната вредност на неговата донација е 750 илјади фунти.

Од секогаш е привилегија да се запознаат дечиња и семејства кои се многу позитивни и храбри во текот на нивната болест. Се надевам дека ќе придонесам подобро да се чувствуваат за време на божиќните празници, вели тој.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -