3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Договорот за добрососедство со Бугарија го помина првиот тест во Собранието

Договорот за добрососедство со Република Бугарија го помина првиот тест во Собранието. Комисијата за надворешна политика едногласно одлучи да му предложи на Собранието да го донесе законот за ратификација на договорот, кој го потпишаа двете влади на први август  годинава. Членовите на комисијата од опозициската „ВМРО-ДПМНЕ “не се појавија на расправата, бидејќи продолжуваат да ја бојкотираат работата на собраниските комисии.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -