fbpx
18.8 C
Skopje

Драма во Вашингтон: Се запали демонстрант пред хотелот на Трамп (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Едно лице било хоспитализирано по вчерашните протести пред хотелот на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, откако се запалил и се здобил со сериозни изгореници.

Според пожарникарите тој е надвор од животна опрасност, а засега не е познато дали човекот се самозапалил или не.

Демонстрантите претходно го блокираа сообраќајот во центарот на Вашингон каде ќе се одржи митинг против Трамп, а одзивот на демонстранти се очекува да биде неколку десетици илјади.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -