15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

ВИДЕО: Два силни последователни земјотреси ја погодија централна Италија

Силни земјотреси по јачина од 5,4 и 5,7 степени по Рихтер, утрово ја погодија централна Италија. Епицентарот бил меѓу градовите Аквила и Риети.

Првиот земјотрес би почуствуван во 10:25, a вториот во 11:16 часот. Засега нема информации за евентуални штети и жртви, а земјотресите силно биле почувствувани и во главниот град Рим.

https://youtu.be/-Lgw8j4cIpQ

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави