fbpx
8.8 C
Skopje

Конте: Видал би го повел во војна

АКТУЕЛНО

Интересна изјава на стратегот на Челси

Тренерот на Челси Антонио Конте индиректно ја потврди желбата да го доведе играчот од средниот ред на Баерн Артур Видал.

Видал долго време се поврзуваше со заминувањето од Баерн, а како клубови кои би можеле да го ангажираат се споменуваа Интер и Челси.

Се чини дека Антонио Конте би бил воодушевен ако неговиот некогашен играч од Јувентус му се придружи во Лондон.

“Морам да бидам искрен, не е во ред да се зборува за играчите кои играат за друг тим. Посебно ако сакате нив да ги поврзувате со нас. Но, Артуро е фантастичен играч, имам голем респект спрема него и поминавме многу години заедно во Јувентус. Ако мораме во војна, би сакал да го земам Артуро покрај мене“, рече Конте.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -