fbpx
11.8 C
Skopje

ФОТО: Се ожени еден од најпознатите македонски фудбалери- ова е неговата избраничка

АКТУЕЛНО

Познатиот фудбалер Стефан Ристовски, кој ги брани боите на нашата репрезентација и фудбалерот на Спортинг од Лисабон рипна во тавче.

Тој пред најблиските пријатели вчеравечер во познат скопски ресторан ја запроси својата девојка Андреа Милковска со која е веќе долги години во љубовна врска.

Девојката на фудбалерот

На интимниот момент присуствувале само блиските нивни пријатели, а како што успеавме да дознаме, фудбалерот сакал ова да помине без медиумска помпа, пишува порталот Убавина и здравје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -