fbpx
4.8 C
Skopje

Од утре бесплатен превоз за сите патници во ЈСП, заради загадувањето

АКТУЕЛНО

Град Скопје од утре воведува бесплатен автобуски превоз за сите граѓани поради високите нивоа на загаденост на воздухот. Бесплатното возење во автобусите на ЈСП ќе важи се до нормализирање на состојбата со загадениот воздух, а е дел од краткорочните мерки изгласани неодамна од Советот во услови кога ќе се надмине прагот на загадување.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -