fbpx
16.8 C
Skopje

АВТОБУС НА ЈСП прегази жена во близина на Бит – пазар

АКТУЕЛНО

Автобус на ЈСП денеска по 12 часот прегази жена во близина на Бит-пазар. Според информациите на МВР, увидот е сè уште во тек, а, пак, идентитетот и годините на жената – непознати. Од МВР велат дека поради силата на ударот, жената починала на лице место.

„Увидот трае. Првичните информации се дека жената починала на  местото на настанот. МВР работи на расчистување на случајот“, велат од Министерството за внатрешни работи.

Очевидци велат дека станува збор за постара жена која не поминувала на обележан пешачки премин. Детали се најавуваат за во текот на денот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -