12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Гатузо вечерва добива отказ, кормилото на росоњерите го презема…

Џенаро Гатузо ќе добие отказ на клупата на Милан. Можеби уште вечерва, кога Росоњерите во четврт-финалето од Купот на Италија играат против градскиот ривал на Интер.

Италијанските медиуми шпекулираат дека челниците на Милан сакаат да го вратат Монтела, но покрај се изгледа дека главен кандидат за клупското столче ќе биде Роберто Манчини.

Поранешниот стратег на Интер и Сити наводно е многу “несреќен“ во Зенит и би можел да се врати во Серија А за да го преземе кормилото на великанот, тврди “Gazzeta dello Sport“.

Според пишувања на медиумите тој ќе потпише договор до 2020. година. “Gazzetta“ тврди дека во случајот на вечерашен неуспех Гатузо ќе лета од клупата, а многу лесно би можел да го замени човек кој на Интер му донесе три титули.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави