fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: 12-годишната Марија Спасовска ја препеа „Халелуја“

АКТУЕЛНО

12-годишната Марија Спасовска воодушевува со својот глас. Таа деновиве на својот „Јутрјуб“ канал ја објави преработката на песната „Халелуја“.
Младата девојка глумеше дете-ангел во мјузиклот „Тајно моја“, награди за лауреат на фестивалите „Езерски Бисери“ и „Ѕвездички“, на интернационалниот натпревар „Зорнија кветки“ во Минск, Белорусија, но и на „Славјански базар“. Марија во март следната година ја очекува уште еден меѓународен натпревар, „Откритија Европа“ во Москва каде ќе ја претставува Македонија како единствен кандидат од нашата земја.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -