fbpx
11.8 C
Skopje

(ВИДЕО)Брат Љубе: Не Заев, туку Никола Груевски е најголемиот непријател на тврдокорните вмровци

АКТУЕЛНО

Почитуваниот Претседател на Обединети за Македонија г. Љубе Бошковски конечно не удостои со индиректен одговор на едно од прашањата кои порталот „Поглед“ ги постави и се уште очекуваме да бидат одговорени. Брат Љубе потвлече дека тој нема да ја загуби довербата и симпатиите на тврдокорните вмровци поради неговата блискост со СДСМ, бидејќи не Заев, туку Груевски е најголемиот непријател на тврдото вмровско членство. Погледнете го видеото со целосната изјава на г. Бошковски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -