fbpx
20.8 C
Skopje

Читателите на „Живот во кутија“ ќе се дружат со авторот Кежаровски

АКТУЕЛНО

Новинарот Томислав Кежаровски денеска од 12 до 15 часот во книжарницата Или-Или ќе ја потпишува својата прва книга „Живот во кутија“ и ќе се дружи со читателите. Книгата е приказ на осуммесечниот притвор на Кежаровски во затворот Шутка и беше промовирана во ноември на универзитетот ФОН.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -