fbpx
16.8 C
Skopje

ВИДЕО: Необјавена снимка од претепаните хулигани од крвавото “вечно дерби“ во Белград

АКТУЕЛНО

На интернет се појави нова, досега необјавена снимка од претепаните хулигани кои учествуваа во крвавото “вечно дерби“ во Белград.

Во текот на дуелот помеѓу Црвена Ѕвезда и Партизан на 14 декември дојде до големи инциденти на јужната трибина на стадионо.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=8mMh8wa3LtU

Во обидот за да ја заземат трибината, неколку хулигани беа тешко претепани, а потоа полицијата ги спроведе преку атлетската патека кон излезот при што се испостави дека меѓу нив има и хрватски државјани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -