2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

СКАНДАЛОЗНО: Фрлаа лажни очи кон фудбалер кој има само едно око

Скандалозно однесување го одбележа мечот помеѓу екипите на Фалкирк и Данфермлајн во рамки на шкотската фудбалски лига.

Имено навивачите на гостинската екипа, без срам и осет, брутално го навредуваа и исмејуваа фудбалерот на Данфермлајн, Декан Шелзи на начин што кон него фрлаа лажни очи.

Фото

Причината за ова е што Шелзи има само едно око, откако другот со операција му беше отстрането  во 2006 година, откако било оштетено во домашна несреќа кога имал осум години.

 

Извор: СпортКлуб

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -