30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

СЕ СЕЌАВАТЕ НА ВАН ПЕРСИ? Ова зимо ќе замине во клубот каде што се започна..

Менаџерот на Ван Перси во изјава за медиумите вели дека холанѓанецот ќе го раскине договорот со Фенербахче.

Тој има уште шест месеци од договорот, а Перси е во проблеми бидејќи не игра доволно, па се споменуваат неколку клубови во кои тој би можел да ја продолжи кариерата.

Први е Фејнорд, клубот во кој што се започна, а се смета дека тој се уште е способен да направи разлика на теренот.

Ван Перси има 34 години а во својата кариера најдобри натпревари пружаше во Јунајтед и Арсенал.

поврзани објави

Последни објави