21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Синиот „Дедо Мраз“ го отвара новчаникот: Конте го засилува својот тим!

Сините веќе постигнаа договор со фудбалерот на Евертон Rossom Barkley, а наскоро уште едно познато име би можело да пристигне на Стемфорд Бриџ.

Станува збор за фудбалерот на Лестер Riyadu Mahrez (26).

Сјајниот фудбалер игра во фантасична форма оваа сезона и повторно е оној играч на чиј грб клубот од King Power стадионот стигна до титулата шампион во Англија.

Иако од редовите на клубот тврдат како Riyad изразил желба за да остане во екипата, англиските медиуми пишуваат дека многу лесно би можело да се случи тој да стане припадник на Сините од Лондон уште во месец јануари.

Челси засега е фаворит за неговиот потпис. Се споменуваат уште неколку екипи меѓу кои и Арсенал и Рома, но Сините од Лондон се одлучни и многу сериозни во намерата да дојдат до потписот на фудбалерот.

Mahrez оваа сезона настапи во 24 натпревари за Лестер, а постигна осум голови и осум асистенции.

Сините веќе постигнаа договор со фудбалерот на Евертон Rossom Barkley, а наскоро уште едно познато име би можело да пристигне на Стемфорд Бриџ.

Станува збор за фудбалерот на Лестер Riyadu Mahrez (26).

Сјајниот фудбалер игра во фантасична форма оваа сезона и повторно е оној играч на чиј грб клубот од King Power стадионот стигна до титулата шампион во Англија.

Иако од редовите на клубот тврдат како Riyad изразил желба за да остане во екипата, англиските медиуми пишуваат дека многу лесно би можело да се случи тој да стане припадник на Сините од Лондон уште во месец јануари.

Челси засега е фаворит за неговиот потпис. Се споменуваат уште неколку екипи меѓу кои и Арсенал и Рома, но Сините од Лондон се одлучни и многу сериозни во намерата да дојдат до потписот на фудбалерот.

https://www.youtube.com/watch?v=-_PL201GIBM

Mahrez оваа сезона настапи во 24 натпревари за Лестер, а постигна осум голови и осум асистенции.

поврзани објави

Последни објави