fbpx
24.2 C
Skopje

Законот за јазици ќе се гласа во четврток

АКТУЕЛНО

Предлог-законот за употреба на јазиците ќе се гласа во четврток поради тоа што на денешната собраниска седница немаше кворум. На почетокот на продолжението на 27-та седница на Собранието, беше отворен претрес за предлогот за избор на Осман Кадриу за судија во Уставен суд, но немаше ниту пријавени за збор, ниту кворум за гласање.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -