fbpx
19.8 C
Skopje

ДОДИК СО ДЕФИНИЦИЈА ЗА ХОЈТ ЈИ: Тој е руина на поранешната американска администрација на Обама!

АКТУЕЛНО

Американскиот функционер Брајан Хојт Ји е руина од поранешната американска администрација, кој води антисрпска политика, изјави денеска претседателот на Република Српска, Милорад Додик.

– Таа политика беше софистицирана и прикриена, но верувам дека неговото време измина, рече Додик за заменик-помошникот државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот, Хојт Ји.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -