fbpx
24.2 C
Skopje

Американец освои 450 милиони долари на лотарија

АКТУЕЛНО

Синоќа во Флорида падна добивка на лотарија вредна 450 милиони долари. Добитникот со броевите 28, 30, 39, 59, 70 и 10 ја освои лотаријата „Мега Милионс“, објавија американските медиуми.

Од лотаријата најавија дека за вечерашното извлекување на „Пауербол“ чекпотот ќе изнесува 570 милиони долари, додека чекпотот за „Мега Милионс“ се рестартира на 40 милиони

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -