fbpx
24.2 C
Skopje

Десетици жртви во Калифорнија, овој пат поради свлечишта

АКТУЕЛНО

Бројката на жртвите од свлечишта во Калифорнија, САД, се зголемува. Оваа информација ја соопштуваат официјалните власти во Санта Барбара. Се очекува во следните неколку часови бројот на откриените тела да се зголеми.

Од понеделник, 8 јануари, во јужниот дел на државата има поројни дождови, а во неколку региони е спроведена евакуација на луѓето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -