25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ВО ЖИВО Зимска бура во Јужна Калифорнија, загинати 13 лица …

Најмалку 13 лица загинаа во Јужна Калифорнија поради силната зимска бура. Рекордните дождови предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето.

Би-би-си пренесува дека 163 лица се повредени и префрлени во болница, а четворица од нив се во критична состојба. Наводно околу 300 лица се заробени источно од Санта Барбара.

Live aerial view of Montecito, California, where crews are working to clean up after deadly flooding and mudslides have left 15 dead. http://abcn.ws/2mbm1go

Posted by Good Morning America on Wednesday, January 10, 2018

поврзани објави

Последни објави