11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

ВИДЕО: Издржливоста на новиот ајфон после 24 часа поминати во Мртво море

Главната новина на новиот модел на паметниот телефон Ајфон 7 е токму неговата водоотпорност па сопствениците на истиот нема да се грижат и да стравуваат од тоа дека телефонот може да им падне во мијалникот, тоалетот, река, езеро или било кое друго место каде што би можел да „плива“.

Токму поради ваквата карактеристика на Ајфон 7, јутјуберот со име „TechRax“ решил да ја провери издржливоста на новиот Ајфон во Мртвото море.

После 24 часа во вода, момчето го дочека вистинско изненадување.

Погледнете за што точно се работи.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави