21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Ракометарите на литургија со отец Пимен во Загреб

Македонските ракометари по синоќешната победа над Словенија, ја посетија македонската првославна црква во Загреб, „Света Злата Мегленска“ каде oтец Пимен одржа литургија и им посака среќа. „Како што Кире ве водеше вчера, така да ве води и низ целото првенство.

Во Загреб доаѓале многу државници, бизнисмени но не дошле во оваа црква, а вие и покрај големите обврски кои ги имате одвоивте време да дојдете“, им порача Отец Пимен на ракометарите.

Среќна стара нова од Загреб!Се надевам дека и за ова нема да почнете да мрчите…

Posted by Otec Pimen on Sunday, January 14, 2018

Владиката на својата страница на „Фејсбук“ објави: „Среќна стара нова од Загреб! Се надевам дека и за ова нема да почнете да мрчите…“

поврзани објави

Последни објави