25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Амди Бајрам како султан на ромскиот бал

Амди Бајрам на овогодинешниот ромски бал во Александар Палас се појави облечен како султан.

Гостите ги забавуваше Азис, Енерџи бенд од Врање, Србија, како и познатиот ромски музички пеач, Бернат Ервин,а ѕвезда на вечерта беше познатата ѕвезда на Ромите од Лесковац, Звонко Демировиќ. За првите три најубави девојки за 2018, организаторот подготви награди, а главната награда беше патување во Дубаи и Истанбул (Босфор).

Минатата година по изборите, екс директорот на УБК и член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков традиционално се појави на Ромскиот бал. Честа да ја круница убавицата на балот му припадна нему. Заедно со пратеникот Амди Бајрам, освен Мијалков, беа и новиот јавен обвинител Марко Зврлески, тогашниот министер за труд и социјала Спиро Ристоски и бизнисменот Орце Камчев.

поврзани објави

Последни објави