15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Георгиевски: Роби Телекабел од маалски бизнисмен направи моќна фирма благодарение на мојата влада

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски со одговор на обвинувањата од страна на сопственикот на Телекабел, Роберт Димитров, кој во емисијата „Патот на успехот“ на 24 Вести обвини дека од него лично биле побарани 650. 000 марки од Војо Михајловски, кој бил генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ во тоа време. 

Претседателот на ВМРО НП, во одговорот на неговата фан страна на фејсбук рече дека Роберт Димитров никогаш нема донирано ниту денар за ВМРО ДПМНЕ. Тој истакна дека Роберт Димитров добил повеќе концесии, благодарение на лобирањата на Војо Стојановски и Тони Лазаров, а Роби од маалски бизнисмен, благодарение на концесиите кои ги добил тогаш, направил фирма во првите дваесет по приходи во Македонија.

Одговорот ви го пренесуваме во целост:

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави