fbpx
20.8 C
Skopje

Омилената поза за секс ги открива неговите намери

АКТУЕЛНО

Секс позата што мажот најчесто ја практикува во кревет може да каже многу работи за него. Можеби намерите на вашиот партнер не ви се јасни и вие не можете да бидете сигурни што треба да очекувате од него, но ако внимателно размислете за неговите сексуални навики и истите ги поврзете со овој текст, работите ќе бидат многу појасни.

Ако вашиот сакан повеќе ја сака мисионерската поза, постои голема веројатност дека тој е традиционално воспитано момче, па и врската со вас ја сфаќа така – традиционално.

Од друга страна пак, момците кои обично го практикуваат „кучешкиот стил“ се сосема различни типови. За нив тоа е важно да се има добра забава во кревет, но немаат премногу сериозни намери.

Мажите кои сакаат жената да биде одозгора се добри за врска, бидејќи ним на прво место им е задоволството на партнерката и нејзината среќа во секој поглед.

А доколку сте забележале дека тој многу сака да практикува секс играчки во водењето љубов, тогаш за него вашата врска е чиста фантазија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -