21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Червар одговори на провокациите на Борко

По низата изјави и провокации кои македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски ги испрати на адресата на Лино Червар, се огласи и хрватскиот селектор.

-Сметам дека тоа е провоцирање, ништо друго. Нема никаква важност. Се обидуваат да ми го нарушат мирот. Сите кои не познаваат мене и него, знаат се. Јас немам никаква потреба да зборувам за него, истакнал Червар за хрватските медиуми вчера.

Изјавите на Борко Ристовски за Червар може да ги прочитате на следниот ЛИНК.

поврзани објави

Последни објави