fbpx
15.8 C
Skopje

Арсен(ал) е најголем губитник во случајот Кејн: Тој сега вреди повеќе од нивниот стадион „Емирати“

АКТУЕЛНО

Ако Кристијано Роналдо и Леонел Меси, кои се сметани за најдобрите двајца играчи во последната деценија, тогаш ако тие вредат преку 150 милиони евра за трансфер, па сигурно дека најдобриот стрелец во светски рамки во 2017 година, вреди барем 50 милиони евра повеќе.

Станува збор за „неперспективниот“ Хари Кејн, кој пред неколку години беше дел од младинскиот погон на Арсенал, но Венгер сметајки дека ова момче не може да прерасне во добар голгетер, го ослободуваат од клубот.

Тој подоцна се префрла во ривалот на Арсенал, кај „петлите“ од Тотенхем, каде полека се пробива по сите категории и доаѓа до првиот тим, каде ќе стекне невидена слава и голема репутација.

Повеќе за ова на СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -